Kokteyl Organizasyon Hizmeti

Kokteyl Organizasyonu

Günümüzde birçok organizasyon çeşidi bulunmaktadır. Kokteyl organizasyonu bu organizasyon çeşitlerinden birisidir. Kokteyl organizasyonlarında gala, düğün ve davet gibi ekinliklerde kokteyl organizasyonu yapılabilmektedir. Kokteyl havasında bir organizasyon yaptırmak istiyorsanız bu konuda misafirlerinizi en rahat ettirebileceğini organizasyonlardan birisidir. Davete gelen kişilerin kırımızı halıdan geçmesini ve konuklarınızın şık bir ortamda yer almasını istiyorsanız kokteyl organizasyonunu tercih edebilirsiniz. Kokteyl organizasyonlarında ayrıca canlı performanslara yer verilebilir. Genellikle klasik müzik eşliğinde veya değişik enstrümantallerle eşlik sağlanabilmektedir. Kokteyl organizasyonlarında müşterilere sağlanan ikramlarla birlikte gereken süslemeler ilgili mekana yapılır. Bunların hepsini yaptırmak için çeşitli firmalar üzerinden iletişime geçerek yaptırabilirsiniz.

Kokteyl Organizasyonu Çeşitleri

Kokteyl organizasyonu, ikramlarla geçecek bir sefa etkinliği olarak düşünülebilir. Bu konuda keyifli sohbetlerinizi gerçekleştirebileceğiniz özel anlara kokteyl organizasyonu sayesinde şahit olabilirsiniz. Kokteyl organizasyonları genellikle geceleri yapılır bu gecede her işlemin eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için gereken her türlü önlem alınmalıdır. Mekanın şıklığını ve hoşluğunu yansıtacak her türlü malzemelerin kullanımı yapılmalıdır. Ayrıca kokteyl organizasyonlarında yemeklerin ve içeceklerin sağlıklı bir şekilde hazırlanması ve neredeyse her türlü seçeneğin ortada olması gerekmektedir. Misafirlerin mutlu bir şekilde keyifli olarak vakit geçirebilmesi için kokteyl organizasyonlarını çeşitli firmalara yaptırabilirsiniz. Kokteyl organizasyonları genel olarak şu konseptlerde yapılabilir;

 • Gala
 • Düğün
 • Seminer
 • Nikah
 • Düğün organizasyonu
 • Açılış
 • Davet

Gibi konular hakkında kokteyl organizasyonu düzenlenebilir. Herhangi bir etkinliğinizi kokteyl havasında vermek istiyorsanız bu konuda gereken düzenlemeleri yaparak işlemlere başlayabilirsiniz.

Kokteyl Organizasyonu Hizmetleri

Kokteyl organizasyonlarında açılışını yapmak istediğiniz veya müşteri çekmek istediğiniz iş yerinize kokteyl havasında bir açılış organizasyonu verebilirsiniz. Firmanızın tanıtımını yapmak ve müşterileri hoş karşılamak amacıyla bu tür işlemler yapılabilir. İş yeri veya firma açılışlarınızı çeşitli balon süslemeleri ve animatörlerin dışında bir açılış yapmak istiyorsanız bu konuda uygun konsept kokteyl açılış organizasyonu olabilir. Açılış kokteyl organizasyonlarını diğer organizasyonlardan en önemli özellik müşteriler ikramda bulunulmasıdır. Müşterilere verilen ikramlar sayesinde daha değer verdiğinizi yansıtabilirsiniz. Gelen misafirlerinizin hoş sohbetli bir şekilde vakit geçirmesi için açılış kokteyl organizasyonu güzel bir seçenektir. Bu konuda çeşitli organizasyon firmaları iş yerlerinin uygunluk durumuna göre kokteyl açılış organizasyonu düzenleyebilmektedir. Kokteyl organizasyonunda genellikle bulunan unsurlar şunlardır;

 • Müzik Ekibi
 • Bistro Masalar
 • Süslemeler
 • İkramlar

Gibi unsurlar yer alır. Firmanın en iyi şekilde tanıtımını yapabilmek için bu unsurlar çok önemlidir.

Kokteyl Organizasyonu Fiyatları

Kokteyl organizasyonu fiyatları değişiklik gösterebilen bir durumdur. Bu konuda kesin bir fiyat sunulması mümkün değildir. Kokteyl organizasyonlarında yapılacak olan süslemelerin nasıl olacağı ve maliyetinin ne durumda olacağı değişken bir durumdur. Ayrıca mekana göre seçilecek olan ve miktarına göre alınacak olan bistro masa adetlerinin maliyetleri değişkenlik gösterebilir. İkramlar ve servisler eklendiğinde fiyatların durumu iş yerlerine özel olarak çıkarılabilir. Kaç kişilik bir etkinlik planlıyorsanız bu konuda bir bütçe belirleyerek ilgili firmalara başvuru yapabilirsiniz.

Nikah Kokteyli

Eğlenceli olarak yapılan nikah ve düğün organizasyonlarının yanında bu konuda daha sade bir yol izlemek istiyorsanız nikah kokteyli yapabilirsiniz. Nikah kokteyli sade ve gösteriş arasındaki ince çizgiyi yakalayabilen bir konsepttir. Bu konsept sayesinde daha keyifli bir nikah kokteyli geçirebilirsiniz. Nikah kokteyllerinde genel olarak bistro masalar kullanılır. Misafirlerin ayakta veya bar taburelerine oturarak zaman geçirmesi sağlanır. Nikah kokteyllerinin olmazsa olmazı müzik ekipleri sayesinde istenilen ortam canlı bir şekilde yaratılabilir. Kokteyllerde genellikle hafif müzikler yapılır. Bu konuda hafif müziklerle birlikte ikramların mükemmelliği güzel bir ortam oluşturmaktadır. Bu işlemlerin yanı sıra mekan içerisindeki süslemelerle ortamın ahengi detaylı bir çalışma yapılarak detaylı hale getirilir. Nikah kokteyli alanında özellikle organizasyon firması seçimi yaparken verilecek olan ikramların kalitesini gözden geçirmelisiniz. Bu konuda yiyeceklerin kalitesi ve gereken hijyenin sağlanması temel kriterler olabilir. Ekiplerin sağlam olması ve işlerini düzgün yürütebilmesi bu konuda temel kriterler olabilir.

Davet Kokteyli

Özellikle misafirlerinizi ağırlamak istediğiniz bir mekanda davet kokteyli verebilirsiniz. Gereken her türlü ekipman temini kokteyl hizmetlerinde yapılabilir. Davet verilen mekanlarda müzik ekipleri, süslemeler ve ekiplerin çalışması aynı şekilde yürütülür. Bu hizmeti alabilmek için davet kokteyli verebilen firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Toplantı Kokteyli

İş arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla yapmak istediğiniz bir toplantıyı kokteyl şeklinde yapmak isteyebilirsiniz. Bu konuda toplantı kokteylleri sergilerde ve seminerlerde yapılabilmektedir. Konuklarınızla verimli bir şekilde vakit geçirmek istiyorsanız toplantı kokteyli verebilirsiniz.

Lansman Kokteyli

Çeşitli ürünleri veya firmanızı tanıtmak amacıyla yapabileceğiniz lansman kokteyllerini verebilirsiniz. Lansman kokteylleri genel olarak tanıtım amaçlı yapılabilmektedir. Ürünün pazarlama işlemlerinde etkili bir izlenim yaratabilmek amacıyla lansman kokteyl hizmeti alınabilir. Konuklarınızı güzel bir şekilde ağırlamak için bu hizmeti alabilirsiniz.

Kokteyl Masaları

Her türlü kokteyl işlemlerinde masalar gereklidir. Bu konuda açılışlarda, sergilerde, nikahlarda, galalarda ve çeşitli organizasyonlarda kokteyl masaları gereklidir. Konuklarınıza sunacağınız her türlü hizmetin ayakta durabilmesi için kokteyl masalarına ihtiyaç vardır. Kokteyl masaları genel olarak 60 cm çapında 110 cm yüksekliğinde yuvarlak masa olarak bulunur. Kokteyl denildiğinde akıllara ilk olarak küçük yuvarlak masalar gelir. Kokteyl masalarını çeşitli organizasyon firmalarından kiralayarak bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Kokteyl Masalarını Süslemek

Kokteyl masaları çıplak halde organizasyonlarda misafirlerin önüne sunulamaz. Bu konuda şık ve etkili bir görüntü oluşturabilmek için kokteyl masalarını süslemek gerekir. Kokteyl masaları genellikle beyaz ve üstüne çeşitli renklerin atılarak süslenmesiyle oluşur. Ayrıca kokteyl masalarını süsleme işlemlerinde kumaş ve örtüler kullanılır. Bu şekilde süsleme yapıldıktan sonra kişilerin isteğine göre süslemeler yapılabilir. Kokteyl masaları süslemelerinde genel olarak çiçek süslemesi yapılmaktadır. Masanın süslü bir şekilde kalmasıyla etrafına renkli eşyalar dizilebilir. Bu şekilde şık bir görüntü yakalanabilir.

Kokteyl Organizasyonu Diğer Hizmetler

Kokteyl organizasyonlarında ayrıca olmazsa olmaz müzik ekipleri bulunmaktadır. Müzik ekiplerinin yanında her türlü enstrüman bulunmaktadır. Bu sayede kokteyllerde hoş bir hava yaratılmaktadır. Kokteyl organizasyonlarında müşterilerin mutlu olması için karşılama hostesleri ve servis personelleri yer alır. Bu sayede ikramlar dağıtılır. Kokteyl organizasyonlarında müşterilerin hoş bir şekilde mekana girmesi için kırmızı halı seçeneği bulunmaktadır. Kokteyl açılış organizasyonlarında olmazsa olmaz gümüş tepsi, makas ve kurdele kullanılır. Kokteyl organizasyonda yer alan diğer hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

 • Ses Sistemi
 • Çatal, bıçak ekipmanları
 • Garsonlar
 • Işık Sistemleri
 • Kokteyl Masası
 • Kamera Çekimi
 • Müzik grupları
 • Dj Hizmeti

Bunlara ek olarak; Nikah kokteyl organizasyonu, Açılış kokteyl menü, Açılış organizasyonu, Kokteyl catering, Kokteyl masası kiralama, Kokteyl nikahlar, Kokteyl masası sunumları gibi İstanbul’da bulunan süsleme organizasyon şirketlerinden biriyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir